XXV Jubileuszowe Forum Fotografów w Łebie | Puls Kaszub
XXV Jubileuszowe Forum Fotografów w Łebie

XXV Jubileuszowe Forum Fotografów w Łebie

W dniach od 26 do 28 września br. w Hotelu Wodnik w Łebie odbędzie się XXV Jubileuszowe Forum Fotografów w Łebie. Spotkania fotograficzne w Łebie mają już tradycję 25 lat. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński oraz marki Foto-Kurier.

W czasie prelekcji najnowsze trendy w fotografii oraz najnowsze sprzęty wykorzystywane w tej branży zaprezentują takie firmy jak: Najlepsze Foto, Tetenal, Skanowanie pl, Profi Book, Fotopak i FUJIFILM. Oficjalne rozpoczęcie forum fotografów rozpocznie się 26 czerwca br. o godzinie 10.30. Uczestników i zaproszonych gości powita Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński oraz Prezes Hotelu Wodnik – Krystyna Puszcz. Udział w prelekcjach jest bezpłatny.

Forum Fotografów w Łebie początkowo było spotkaniem tylko dla “elity” wśród fotografów. Zaproszenia były imienne, każdy przywoził swoje najlepsze prace, które wyznaczały aktualny trend w fotografii. Zawsze były wybierane najlepsze zdjęcia, a konkurencja była zacięta. W początkowych latach przyjeżdżało ponad 100 osób, zapraszano modelki i modeli, urządzano studio, w którym każdy mógł pokazać jak fotografuje, można było wiele się nauczyć, podpatrując pracę innych. Z czasem zaczęto zapraszać różne firmy, które pokazywały najnowocześniejszy sprzęt, były wykłady na najbardziej interesujące tematy. Każdy wyjeżdża z takiego spotkania naładowany nowymi pomysłami, z nowymi siłami na następny rok pracy. Po śmierci kolegi Jerzego Maślankowskiego, głównego “motoru” tych spotkań, oficjalna nazwa naszych spotkań, to Forum Fotografów im. Jerzego Maślankowskiego.

26 września

Godz. 11.00 – 13.00 – Swoją ofertę przedstawi firma Najlepsze Foto (ekspozycja wyrobów do godz. 18.00)

Godz. 13.30  – Zaprezentują się firmy skanowanie.pl , WideTek i Colortrack, oraz Nec+Corel+Wacom+Kodak+Edokumenty,  które nie tylko będą prezentować całą gamę skanerów, ale również przybliżą sposoby pozyskiwania zamówień na archiwizowanie wszystkich dokumentów w urzędach, muzeach itp.

Godz. 16.30 – Firma FUJIFILM, przeprowadzi prezentację urządzenia Frontier Dx100 i pokaże swoje produkty laboratoryjne.

 

27 września

Godz. 10.30 do 12.oo – prezentacja firmy Tetenal. Pokaże zalety drukarki Epson Surelab D700, następnie Epsona SC-P 800, jako przykład wielkiego formatu. Przybliży nam również oprogramowanie Epson Order Controller do edycji zdjęć i zarządzania potokiem prac. Pokażą nam, jak za rozsądne pieniądze przeorganizować sobie zakład w dzisiejszych czasach ze względu na niewielkie przeroby, z uwzględnieniem różnych typów zdjęć, różnych formatów zdjęć, od 9×13 po 100×70 cm, oraz różnych rodzajów powierzchni papieru. Uczestnicy będą mogli na tych urządzeniach wydrukować swoje powiększenia, zobaczyć jak to działa w praktyce. Będą do dyspozycji do godziny 18.30

 

Od godz. 12.30 do 14.30-  firma Profi Book zaprezentuje nam swoje urządzenia do samodzielnej produkcji fotoksiążek, zademonstruje ich działanie.

Od godz.  15.oo do 17.oo powtórnie zaprezentuje się firma FUJIFILM, której przedstawiciele tym razem pokażą nam ich bezlusterkowe aparaty, z którymi będziemy mogli sobie zrobić mały plener, a najpiękniejsze zdjęcia wydrukować.

 

Udostępnij na:

About author

Related Articles