XVIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej w Łebie – Zapowiedź | Puls Kaszub
XVIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej w Łebie – Zapowiedź

XVIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej w Łebie – Zapowiedź

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki siatkowej do Łeby na XVIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży „o puchar Burmistrza Miasta Łeby”. Maraton odbędzie się w dwóch terminach tj. od 3 marca do 6 marca 2016 roku (kadetki i kadeci) oraz od 31 marca do 3 kwietnia 2016 roku (młodziczki i młodzicy). 


– Turniej piłki siatkowej w Łebie ma już długą historię. Rozpoczął się w 1998 roku a uczestniczyło w nim zaledwie 10 zespołów. Dziś cieszy się dużą popularnością wśród młodzieżowych drużyn siatkarskich w całym kraju. Mam nadzieję, że z roku na rok chętnych wzięciem w nim udziału będzie przybywać, a Łeba będzie kojarzona nie tylko z pięknymi plażami, lecz także jako miejsce przyjazne oddawaniu się aktywności sportowej – Andrzej Strzechmiński, Burmistrz Miasta Łeby.
Pierwsze rozgrywki odbędą się w dniach od 4 do 6 marca br. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie. Organizatorami imprezy sportowej są: Szkoła Podstawowa w Łebie oraz Gmina Miejska Łeba. Partnerami są m.in.:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego,
  • Starostwo Powiatowe w Lęborku,
  • Miasto Lębork,
  • Gmina Cewice,
  • Zdrowotel Łeba,
  • Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku
  • oraz wielu innych.

Do turnieju zgłosiło się już 40 zespołów – 24 drużyny żeńskie (kadetki) i 16 drużyn męskich (kadeci). W zmaganiach weźmie udział ponad 800 uczestników z kraju i zagranicy. Przyjadą reprezentacje państw państw m.in. takich jak: Rosja czy Słowacja. Z pewnością jest to największa impreza sportowa z udziałem młodzieży w Polsce. Mecze sędziować będą profesjonalni sędziowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Gdańsku.
Zachęcamy do wspólnego kibicowania.

Tekst. Michał Sałata

Fot. organizatorzy

Udostępnij na:

About author

Related Articles