Warzno. I Maraton z Baśką. | Puls Kaszub
Warzno. I Maraton z Baśką.

Warzno. I Maraton z Baśką.

30 stycznia 2016 roku w Warznie, odbędzie się I Maraton z Baśką. Turniej sportowy będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym trumfem – tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 8 rund po 40 rozdań. Maraton, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

 

Maraton z Baśką, będzie pierwszym takim turniejem, w którym zostanie rozegrana tak duża liczba rund sportowych na Kaszubach i w Polsce. Do wygrania będzie 40 pucharów i nagród rzeczowych. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button. W turnieju przewidziano wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Dodatkowo uczestnicy Maratonu będą mieli możliwość skorzystania z noclegu.

0maraton-2016-nowy-3001

Maraton, zostanie rozegrany w Gospodarstwie Agroturystycznym Agro – Mar, ul. Starowiejska 35 w Warznie. Drużyny do turnieju – czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 30 stycznia 2016 r., zapisy, godz. 13 – 13/50. Turniej sportowy godz. 14/10.

 

Patronat honorowy:

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

 

Na Maraton do Chwarzna, zapraszają:

Federacja Kaszëbë Baszka – Lës

Udostępnij na:

About author

Related Articles