W Łebie zakończono prace nad budową stoczni | Puls Kaszub
W Łebie zakończono prace nad budową stoczni

W Łebie zakończono prace nad budową stoczni

3 października 2015 roku, o godz. 14.00 w Łebie (ul. Jachtowa 4) nastąpi uroczyste otwarcie Nabrzeża Stoczniowego w porcie Łeba. Operacja została współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo. Ze środków finansowych z UE pozyskano: ponad 3 miliony złotych, a ze środków krajowych ponad 1 milion złotych. Inwestorem jest Zrzeszenie Rybaków Morskich natomiast teren ten gdzie powstała stocznia należy do urzędu miasta.  

Głównym celem powstania stoczni jest potrzeba utrzymania zaplecza remontowego dla jednostek rybackich.

– W chwili obecnej kończone są prace przy montażu specjalistycznego dźwigu służącego do podnoszenia stalowych elementów o dużej wadze jak również niewielkich jednostek rybackich. W ciągu najbliższych tygodni zostanie zainstalowany profesjonalny wyciąg do wyciągania większych jednostek z wody o wadze nawet do 135 ton – mówi Ludwik Greczko, kierownik Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb w Łebie.

Jak dodaje Pan Ludwik – Rybacy łebscy są bardzo zadowoleni, że inwestycja ta w końcu została ukończona. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest naprawdę duże.-

Foto i Tekst Michał Sałata

IMG_1815 IMG_1837 IMG_1828 IMG_1816

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:

About author

Related Articles