Otwarcie Centrum Regionu Wielki Młyn | Puls Kaszub
Otwarcie Centrum Regionu Wielki Młyn

Otwarcie Centrum Regionu Wielki Młyn

Istniejący od początku lat 90. Dom Handlowy Wielki Młyn, który był pierwszym centrum handlowym w Gdańsku, przez ostatnie lata systematycznie pustoszał. Było parę prób wskrzeszenia obiektu, niestety żadna nie została przez ostatnie lata zrealizowana. Ten jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych obiektów w Gdańsku doczekał się w końcu zmian.

W 666-letnim budynku, na powierzchni blisko 1500 m2, powstanie Centrum Regionu Wielki Młyn.

 

Najciekawszą koncepcję  komercjalizacji Wielkiego Młyna przedstawiła firma  STUDIOKOD według projektu Wojciecha Korzeniewskiego i Michała Szulty. Projekt ten uzyskał aprobatę i przychylne opinie Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia Handlu i Usług oraz potencjalnych partnerów nowego projektu, w tym Pomorskiej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej oraz lokalnych władz.

Swoją inauguracje Centrum będzie miało 23 października. Podczas niej wystartuje cykliczny Wielki Targ oparty tylko i wyłącznie o produkty naturalne i tradycyjne z województwa pomorskiego. Targ będzie się odbywał w każdy piątek i sobotę w godzinach 10-19 na terenie obiektu – wstęp wolny.Wielki Młyn VI

Ponadto na Targu zaprezentują się lokalni artyści i rzemieślnicy z Pomorza. Jednym z pierwszych stałych najemców nowego Centrum będzie artysta-projektant Michał Starost, który tego dnia otwiera dla klientów jedną ze swoich marek UFUFU.

Organizatorzy w tym roku planują także zorganizowanie Marketu Świątecznego, który rozpocznie się 20 listopada i będzie funkcjonował codziennie, aż do 24 grudnia.

Centrum Regionu w Wielkim Młynie ma szansę stać się miejscem promującym bogactwo  Pomorzą, prezentując produkty, z których słynie ono w kraju i zagranicą. Centrum Regionu to również miejsce dla artystów, rzemieślników, podmiotów kulturalnych oraz atrakcji turystycznyc. Ważną rolę będzie też pełniła placówka muzealna, której w tak znaczącym obiekcie historycznym obecnie nie ma. Takowe pomieszczenie powstanie w Centrum Regionu przy współpracy z jedną z wybranych placówek muzealnych z Gdańska, a istniejące artefakty zostaną odpowiednio wyeksponowane.

23 października od godziny 13:00 organizatorzy przewidują prezentację projektu połączoną z konferencją prasową, występami lokalnych artystów, licznymi pokazami, wystawami oraz degustacją lokalnych dań, takich jak zupa bursztynowa. Będzie można też degustować trunki od miejscowych producentów czy wyroby z lokalnych piekarni, masarni i mleczarni. W programie artystycznym zaprezentują się m.in. Katarzyna Rogawska oraz zespół Dedley Plants. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy obrazów kaszubskich z nowo otwartej w Wielkim Młynie galerii Neubauer oraz wernisaż fotografii „Gdańsk w XXI wieku”.Wielki Młyn I

Strona Internetowa: http://www.wielkimlyn.eu

Strona FB: https://www.facebook.com/WielkiMlyn

 

Udostępnij na:

About author

Related Articles