Nowy Teledysk Damroki Kwidzińskiej – Królewô | Puls Kaszub
Nowy Teledysk Damroki Kwidzińskiej – Królewô

Nowy Teledysk Damroki Kwidzińskiej – Królewô

Teledysk  został zrealizowany w bardzo ważnym dla mnie miejscu, które śmiało nazywam moim drugim domem – legendarnej Chëczy którą opiekuje się równie legendarny Klub Studencki Pomorania.

Jeżdżę w to miejsce od czasów, kiedy byłam naprawdę małą dziewczynką a ludzie których tam spotkałam, wydarzenia, rozmowy i przeżycia w bardzo dużym stopniu wpłynęły na to kim jestem i to główny “sprawca” mojej gorącej miłości do kaszubszczyzny i regionalizmu w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

Niestety, w trakcie realizacji pododa nie dopisała i temperatura była koło 0 st. – na niektórych ujęciach widać jak leci mi para z ust.  Jednak ekipa i tak świetnie się bawiła i jak na te warunki to udało nam się sporo zrobić. Chociaż trochę żałuję, że przez zachmurzenie i mgłę nie udało się zrealizować więcej ujęć z drona i bardziej “spektakularnych”, które by w pełni pokazywały urodę tego miejsca, ale trudno – może innym razem.

Autorem zdjęć jest Marek Zarenkiewicz – człowiek wielu talentów, który oprócz tego, że jest zdolnym operatorem do do tego jest jednym z najlepszych fotografów przyrody w Polsce i jakby tego było mało, to gra na perkusji w zespole Wolna Grupa Bukowina.

Dlaczego Królowa? Tytuł i charakter piosenki sam mi się nasunął kiedy tylko usłyszałam melodię. Na początku chciałam zrobić z tego pastiż (i w sumie tak też jest, tylko nie do końca). Tyle mamy naokoło “samozwańczych” królowych, że postanowiłam dla żartu obwieścić się kolejną królową. Jednak w trakcie pisania tekstu urodziło się trochę coś innego. Chodzi o to, że taka “królowa” jest niezależna i wie, że nie musi być taka jak oczekują tego inni. Jeśli nie ma ochoty mieścić się w ramach to tego poprostu nie robi bo zna swoją wartość i nie będzie udawać kogoś kim nie jest.
I wiele z nas, kobiet  właśnie ma w sobie taką “królową” która jest świadomą Panią siebie, swojego życia, czasu itp. Taką która sama wie i potrafi określić i zdobyć to co jest dla niej najlepsze. I to ona wybiera kogo zaprosić do “swojego świata”.

 

Wracając do klipu- choć na planie było dość chłodno to atmosfera i serca były jak najbardziej gorące, także mam nadzieję, że się spodoba!
Pòzdrówk! Damroka

Udostępnij na:

About author

Related Articles