MIKOŁAJKOWY Weekend 6-7.12 w EXPERYMENCIE | Puls Kaszub
MIKOŁAJKOWY Weekend 6-7.12 w EXPERYMENCIE

MIKOŁAJKOWY Weekend 6-7.12 w EXPERYMENCIE

Rodzinne aktywności w Centrum Nauki EXPERYMENT. Mikołajki to nie tylko prezenty, niespodzianki i słodycze, to przede wszystkim rodzinna atmosfera, uśmiech i ekscytacja, wywołane wspólną zabawą. Experymentalne Mikołajki pokażą również naukowe tło zachowań i magicznych mocy św. Mikołaja. Zapraszamy na kosmiczną grę, gdzie każdy będzie mógł wcielić się w rolę pomocnika szalonego naukowca. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pokazie, podczas którego zetrą się moce św. Mikołaja i Dziadka Mroza, a widownia będzie mediatorem między zadziornymi elfami.2014-12-01__warsztat-mikolaja-600x600

W programie:

Gra: Experymentalne wsparcie świąteczne godz. 11:00-16:00

Dla młodszych i starszych, byle w drużynie. Gra mikołajkowa w Laboratorium Pana Kulki, gdzie św. Mikołaj zamówił nowe, odlotowe sanie. Wraz z szalonymi naukowcami zapraszamy wszystkich do budowy kosmicznego statku, na który składać się będą: turbonapęd, hiperaerodynamiczny kadłub, ekstrakokpit, megaamortyzacja i oczywiście superkamuflaż.

Science show: Fizyka św. Mikołaja versus Chemia Dziadka Mroza godz. 11:30 i 15:15

Najważniejsze postaci nadchodzących świąt zaprezentują zdolności dorównujące mocom superbohaterów! Zastanawialiście się kiedyś jakimi sposobami Mikołaj mieści się w kominie, a Dziadek Mróz zamraża wszystko co chce? Jak to się dzieje,  że zaprzęg świętego Mikołaja wznosi się nad ziemię, a Dziadek Mróz potrafi stworzyć bajkowe kolory? Wszystkie zagadki wyjaśnią pomocnicy naszych bohaterów – Elfy. Pokazy na scenie na wystawie.

Warsztaty: W fabryce zabawek św. Mikołaja 12:00-15:00

Własnoręcznie wykonane zabawki i znajomość ich działania od podszewki?  To jest cel naszych mikołajkowych warsztatów. Ale nie zapominajmy o przygotowaniu kartek świątecznych i ozdób na choinkę, tym razem z polaru. Każdy będzie miał szansę wziąć udział w zadaniach plastycznych. A wszystko to pod śnieżną pierzynką – nie bójcie się zimna – śnieg powstanie nawet w wysokiej temperaturze, a taką właśnie dla Was szykujemy.

Udział w aktywnościach w ramach biletu na wystawę w Centrum Nauki EXPERYMENT.

Udostępnij na:

About author

Related Articles