Łeba zbiera kolejne laury za swoją aktywność sportową, ekologiczną i promocyjną. | Puls Kaszub
Łeba zbiera kolejne laury za swoją aktywność sportową, ekologiczną i promocyjną.

Łeba zbiera kolejne laury za swoją aktywność sportową, ekologiczną i promocyjną.

Gmina Miejska Łeba została nominowana do prestiżowego tytułu „Lider Rozwoju Regionalnego 2016” w promocyjnym programie prowadzonym przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje: Biznes Plus w Gazecie Wyborczej i Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej. Nominacja tym bardziej wyjątkowa gdyż otrzymały ją tylko dwie miejscowości z terenu Pomorza tj. Łeba i Puck.

W przyznawaniu nominacji brano pod uwagę przede wszystkim działania z zakresu wszelkich rozwiązań ekologicznych. Doceniono starania włodarzy miasta Łeby w ramach programu „Oczyszczania kraju z azbestu”. Podkreślono również wielki udział inicjatyw obywatelskich w ramach ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkursu dotyczącego wzmocnienia działań społeczności dla zrównoważonego rozwoju celem poprawy stanu środowiska naturalnego przy zaangażowaniu społeczności lokalnej.

Podkreślono aktywność miasta na wielu płaszczyznach, głównie związanych z pozytywną promocją miasta w mediach ogólnopolskich takich jak Radio ZET, czy programie współpracy partnerskiej w ramach projektu „Morze, góry i Mazury”. Zwrócono też uwagę na rozwój wszelkich form rekreacji w celu poprawy jakości życia mieszkańców.

– Widać, że w Łebie organizowanych jest sporo eventów i koncertów […] Pokazuje to, że dobro mieszkańców, zapewnienie im rozrywki oraz rozwoju kulturalnego jest dla władz miasta bardzo istotne – mówią organizatorzy konkursu „Lider Rozwoju Regionalnego 2016”.

Wielomiesięczne działania Urzędu Miasta Łeby, głównie referatu pozyskiwania środków zewnętrznych przyniosły efekty w postaci montażu urządzeń do ćwiczeń w ramach projektu PZU Trasy Zdrowia. Łeba jako jedyna miejscowość w naszym województwie otrzymała taką nagrodę.

Dużym atutem Łeby, jest bliskie sąsiedztwo ze Słowińskim Parkiem Narodowym z jego unikatowymi „ruchomymi wydmami”. Przez turystów uważanymi za najbardziej rozpoznawalną i cenioną atrakcję turystyczną w Polsce, której nie sposób nie odwiedzić podczas urlopu wakacyjnego w Łebie.

– Jesteśmy zaszczyceni nominacją w tak prestiżowym konkursie. Jestem wdzięczny, że po raz kolejny nasze działania zostały docenione. Tego typu nominacje i wyróżnienia zachęcają nas do jeszcze bardziej wzmożonej pracy, aby Łeba była miejscem wyjątkowym, przyjaznym dla mieszkańców, odwiedzających ją wczasowiczów oraz gości. – mówi Andrzej Strzechmiński, Burmistrz Miasta Łeby.

W argumentacji związanej z przyznaniem nominacji zwrócono też duży nacisk na wiele inicjatyw związanych z rozwojem szeroko pojętej kultury oraz organizację wielu imprez o charakterze rozrywkowym czy sportowym, także poza sezonem letnim m.in. organizację kilku Ogólnopolskich Festiwali Tanecznych, w których bierze udział ponad tysiąc tancerzy z terenu całego kraju.

Można śmiało powiedzieć, że Łeba nastawiona jest „na dobry kurs a kierunek wiatru jest pomyślny”. Uwadze organizatorów nie umknęła chęć zorganizowania dużego przedsięwzięcia tego lata, jakim będzie Festiwal „Łeba Love Message” – 6 sierpnia 2016 roku w Łebie, w czasie którego na scenie zobaczymy popularnych artystów z czasów naszego dzieciństwa, m.in.: Mr President, Loona, Fun Factory czy Nana.

List nominacyjny Łeba 2016

 

 

 

 

 

 

 

oprac. Michał Sałata (na podstawie artykułu Pauliny Dudak, redaktor Biznes Plus)
fot. Michał Sałata

Udostępnij na:

About author

Related Articles