Kaszebë Fest | Puls Kaszub
Kaszebë Fest

Kaszebë Fest

Damroka, Fucus, Almost Jazz Group oraz Mitra – to zespoły, które w niedzielę 11 października zaprezentują się w Akademickim Klubie Kwadratowa w ramach kolejnej już edycji festiwalu KaszëbëFest. Projekt inicjowany jest przez Klub Studencki Pomorania oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przy współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej.

Kaszebë Fest to impreza zarówno dla trójmiejskich studentów, jak i wszystkich tych, którzy nie są przekonani do muzyki etnicznej. Organizatorom zależy na przekonaniu młodych ludzi do tego, że etniczne brzmienia mogą okazać się naprawdę świetną rozrywką dla ludzi w każdym wieku.  Wędrówkę po folkowo – etnicznych klimatach rozpocznie Damroka z zespołem. Melodyjne brzmienie z irlandzko – bretońskimi akcentami zaprezentuje grupa Fucus, która regularnie na kaszubskich scenach grywa chwytliwe, melodyjne kompozycje, w których umiejętnie przemyca irlandzkie, bretońskie i szkockie inspiracje. Kaszubskie melodie ludowe w świeżych, instrumentalnych aranżacjach jazzowych przedstawi grupa Almost Jazz Group. Najpopularniejsze, najczęściej wykonywane  i najchętniej słuchane melodie na Kaszubach, urzekają ciepłem, pozytywną energią i ciekawymi aranżacjami jazzowymi. Muzyka łączy materiał leżący pomiędzy folklorem, a ambitnymi rytmami jazzowymi.

Na deser wystąpi zespół MITRA z Gdyni. Mocne, folkowo – rockowe dźwięki  z sekcją dętą, instrumentami klawiszowymi i akordeonem. Oferta zespołu MITRA to podróż łącząca wiele nurtów i gatunków muzycznych okraszona bogatymi brzmieniami, sprawdzająca się świetnie zarówno podczas plenerowych, jak i klubowych koncertów.

Dodatkowo, na uczestników imprezy czeka pokaz mody kaszubskiej.

Organizatorami Kaszëbe Fest są Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Klub Studencki „Pomorania” i Akademicki Klub Studentów Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa”.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

start 11.10 godzina 17:00
 

Projekt dofinansowany dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji

Udostępnij na:

About author

Related Articles