Eliminacje do Mistrzostw Europy w strzelaniu sportowym w Łebie – Zapowiedź | Puls Kaszub
Eliminacje do Mistrzostw Europy w strzelaniu sportowym w Łebie – Zapowiedź

Eliminacje do Mistrzostw Europy w strzelaniu sportowym w Łebie – Zapowiedź

W dniach od 3 do 6 listopada 2016 roku w Łebie odbędą się zawody klasyfikacyjne do Mistrzostw Europy „Baltic Cup 2016”. Międzynarodowe zawody strzeleckie Baltic Cup są kontynuacją zawodów o Puchar Ziemi Lęborskiej, które rozgrywane były w latach 2004 – 2011.

Organizatorami są Klub Strzelecki „LOK Lider Amicus Lębork”, Polski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Miasto Łeba. W zawodach wyłonieni zostaną zwycięzcy 12 konkurencji pistoletowych i karabinowych w img_2777 img_2790kategoriach wiekowych: młodzik, junior i senior. W zawodach weźmie udział ponad 400 uczestników nie tylko z kraju ale także z zagranicy. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński oraz Burmistrz Miasta Lęborka – Witold Namyślak.

– Łeba jest jedyną miejscowością w naszym powiecie gdzie tak duże zawody, skupiające setki uczestników mogą się odbyć. Włodarze miasta Łeby zawsze nas wspierają i służą pomocą. Ponadto poza Łebą, nie ma choćby odpowiednio dużej bazy noclegowej aby położyć te wszystkie osoby. – powiedział nam prezes LOK Lider Amicus Lębork – Robert Biczkowski.

Tekst: Michał Sałata

Udostępnij na:

About author

Related Articles