Arcydzieło sztuki operetkowej „Wesoła Wdówka” na sopockiej scenie Opery Leśnej! | Puls Kaszub
Arcydzieło sztuki operetkowej „Wesoła Wdówka” na sopockiej scenie Opery Leśnej!

Arcydzieło sztuki operetkowej „Wesoła Wdówka” na sopockiej scenie Opery Leśnej!

„Wesoła Wdówka” to najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehára. Operetka, której wszystkie arie i pieśni zasługują na miano przebojów.

Wiadomość o przyjeździe do Ponteverdy w Paryżu, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszkańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawari za rodaka. Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących.

Produkcja Teatru Muzycznego z Łodzi zachwyca swym rozmachem. Blisko 100 artystów na scenie (soliści, tancerze, orkiestra), bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość. Reżyserem operetki jest dyrektor Teatru Muzycznego- Zbigniew Macias – stworzył widowisko przyjazne i mające przede wszystkim dostarczyć kilku godzin rozrywki i przyjemności. Udało się to nader obficie – napisał Dariusz Pawłowski w dzienniku „Polska – The Times”.

Wielbiciele muzyki Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii, a i bawić się licznymi perypetiami. „Wesoła Wdówka” to ponadczasowa opowieść, pełna humoru, intryg i wpadek – zapewnia doskonałą rozrywkę od początku… aż po szczęśliwe zakończenie.

Data: 25 czerwca 2017, godz. 18:00
Miejsce: Sopot, Opera Leśna
Bilety: 50-150 zł
Do nabycia: Biletyna.pl, KupBilecik.pl, Bilet.pl, interticket.pl, salony Empik, kasy BART i  Opery Leśnej

Patroni: BART, Opera Leśna, Wyborcza Trójmiasto, Co jest grane, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Udostępnij na:

About author

Related Articles